• ul.Czechowicka 14
    04-218 Warszawa
  • 602 255 716
    biurohupex@hupex.pl

Membrany wykonane z gumy i silikonu

Te uniwersalne elementy znajdują swoje zastosowanie w różnych obszarach przemysłu – od spożywczego, przez kosmetyczny i chemiczny do gazownictwa. Wykorzystywane są zarówno w pompach i reduktorach gazowych, jak i akumulatorach hydraulicznych. Membrany gumowe i silikonowe możemy z łatwością wykonać w różnych rozmiarach, co dodatkowo ułatwia ich stosowanie.

W asortymencie naszej firmy można znaleźć zarówno elementy wykonane w całości z gumy lub silikonu, jak i membrany zbrojone kordem bawełnianym lub nylonowym. Dodatkowo, proponujemy te artykuły wzmacniane blachą lub inne wg preferencji klienta – w zależności od przeznaczenia jesteśmy w stanie zaoferować elastyczne elementy o różnych kształtach i o różnej grubości.

Membrany silikonowe i gumowe znajdują szerokie zastosowanie głównie dzięki bardzo dobrym właściwościom mechanicznym. Są one odporne na wiele substancji chemicznych, a dodatkowo wykazują odporność na zarówno niskie, jak i wysokie temperatury oraz na działanie różnych cieczy (wody, kwasów, rozpuszczalników, olejów czy smarów). Z uwagi na swoje właściwości mogą być wykorzystywane w kontakcie z żywnością, lekami, a także nie mają negatywnego wpływu na ludzką skórę.

Membrany gumowe i silikonowe powstałe na bazie kauczuków są odporne na ścieranie i odkształcenia trwałe, dzięki czemu wpływ czynników zewnętrznych i atmosferycznych na ich stan jest bardzo niewielki.

Tego typu wyroby techniczne wykorzystywane są między innymi w pneumatyce, przemyśle maszynowym, chemicznym i farmaceutycznym oraz w gazownictwie. Membrany gumowe wykonujemy w dowolnych przekrojach i o dowolnej wysokości całkowitej. Jedynym ograniczeniem jest minimalna grubość, jaką muszą wykazać gotowe produkty, a wynosi ona 0,02 mm.

Oferowane przez nas membrany gumowe na bazie kauczuków charakteryzują się różnymi właściwościami w zależności od mieszanki składników, z której są wykonane. Mogą być one odporne na poszczególne ciecze (gorącą wodę, kwasy, oleje i rozpuszczalniki), związki chemiczne czy promienie UV.

membrana silikonowa

Membrany gumowe

Czytaj więcej

membrana gumowa

Membrany gumowe zbrojone

Czytaj więcej

P.P.H.U. HUPEX TRADYCJA I DOŚWIADCZENIE OD 1983 R.

Od wielu lat służymy swoim klientom bogatą ofertą wyrobów, jak również, doradztwem technicznym i niezawodnością dostaw. Nasza firma od lat specjalizuje się w wyrobach dla automatyki i pneumatyki przemysłowej.

Kontakt

Kontakt z doradcą